Poslušnost trochu jinak - Obedience

linka

Náš "KLUB"

Klub je pro takové majitele, kteří chtějí pracovat se svým čtvernožcem po celý rok, mají možnost chodit cvičit v podstatě na všechny výcvikové hodiny, s tím, že pracují samostatně a ostatní cvičící psy, mají jako silný rušivý element. Mají slevy na akce psí školy, chodíme na výlety, procházky... Členy se mohou stát, takoví psovodi, kteří mají hlavně zvládnuté přivolání, základní poslušnost, jejich pes není agresivní k ostatním psům, nebo lidem a chtějí se zdokonalovat. Jak se stát členem - po absolvování psí školky a školy, máte možnost se zeptat jestli by byl klub pro vás vhodný. Pokud splní váš pejsek naše požadavky, tak určitě vaší žádosti vyhovíme.

linka

Nové členy přijímáme vždy na počátku roku

linka

S výcvikem jsme v Třinci začali v roce 2008, nejprve v ZKO, ale pak jsem se rozhodla se věnovat výcviku profesionálně a založila jsem "Psí školu" Na začátku to byly krůčky opravdu malé, ale podařilo se najít pár lidiček, kteří nechtěli cvičit drilem a škubáním vodítka a chtěli zkusit něco nového. Každý začátek je těžký, převychovat pejska, který byl do té doby cvičen jinou metodou je běh na dlouhé trati. Lepší se začíná se štěnětem, nezkaženým a čistým, vnímavým k novým metodám. Ze zkušenosti však vím, že se dá převychovat každý pes, jen to chce čas a trpělivost.

aport

Výcvikové metody:

Moje výcvikové metody jsou mnohdy nestandardní, snažím se najít cestu pro každého pejska, pro každé plemeno. Cvičíme nejen cviky přesně podle řádů, ale snažím se vést psovody k netradičnímu výcviku, plného zvratů a nevytvářet nežádoucí stereotypy. To že si pes umí sednout pouze u nohy, nebo před psovodem a neumí si lehnout pokud je psovod ke psu otočen zády to je běžný jev. Proto se snažíme cviky dělat tak, aby pes nikdy nevěděl co bude následovat. Musí se tedy více soustředit. Výcvik těmito metodami je zdlouhavý a ze začátku se projevují nepřesnosti v provedení cviku, ale později se tato práce zúročí. Důležité je,aby pes pochopil co jednotlivý povel znamená a tedy... pokud je povel vysloven, tak okamžitě následuje splnění. Pes prostě ví, že po povelu sedni mu musí podklesnout pánevní končetiny a tím to pro něj končí. Nikam před usednutím nejde, nikde se nepřiřazuje, prostě si jen sedne. Při povelu " k noze" ví, že to je to to, že si sedne v dané vzdálenosti od nohy psovoda a při pohybu ho následuje. Neřeší jak je psovod otočen, jak daleko stojí, či jak drží ruce. Tak je to se všemi cviky. Pokud pes chápe význam povelu tak je vyhráno. Do výcviku zařazujeme i pozitivní motivaci pomocí klikru. To je výcviková metoda založená na samostatné práci psa a nutí psa přemýšlet o tom co dělá. Tato metoda je ještě zdlouhavější a vyžaduje u psovoda opravdu velkou dávku trpělivosti a času, což v naší uspěchané době není vůbec jednoduché. Tato metoda je na dlouhé povídání a možná se pokusím zde alespoň v kostce tuto metodu popsat.

chuze u nohy

Kdy a jak cvičit:

Velmi důležitým faktorem je nálada psovoda. Unavený a nazlobený psovod není schopen se psem správně pracovat. Člověk se musí naučit svého psa znát. Vystihnout i jeho nálady. I pes je někdy unavený...prostě není ve své kůži, "vypne mozek". Pak je nejlepší vůbec necvičit. Výcvik je dobré rozdělit na několik kratších úseků a mezi jednotlivými cviky dát psu možnost se vyběhat, pohrát si s hračkou nebo s psovodem. Každý výcvik by měl končit cviky, které pes dobře ovládá a končíme velikou pochvalou a pamlskem. Jen tak se bude pes na další výcvik těšit. Je dobré si vytvořit takový malý plán, do kalendáře si zaznamenat co chci se psem v jednotlivých dnech či týdnech cvičit a poznamenat si jak se výcvik vyvíjí. Pokud postupujeme příliš rychle, dojde k častým chybám a psovod se musí ve výcviku vrátit o krok, či o několik kroků v nácviku zpět. K základům se musíme stále vracet. Jen na pevném základu se širokou základnou je psovod schopen vystavět pyramidu dovedností až k vrcholu. Na špatných základech se k vrcholu nedostaneme.

odložení

Organizuji Intenzivní výcvikové víkendy... podrobnosti v akcích. Víkend je plně zaměřen na procvičování jednotlivých cviků a je určen pro všechny zájemce o obedience. Začátečníky seznámíme s cviky a pokusíme se je navést na správnou cestu při výcviku. Pokročilí se mohou zdokonalit v provádění nacvičených cviků. Věřte že cvičit sám je nutné, ale bez občasné kontroly se psovod neobejde. Psovod nevidí zda si pes křivě přisedá. Pokud to chce vidět musí se otočit či sklonit a neustálou kontrolou provedení svým pohybem ve psu navozuje pocit, že tak to má vypadat. Požadovaný cvik pak pes dělá jen pokud se psovod chová jako při tréninku a pohyb těla je spouštěcím mechanismem pro provádění cviku. V obedienci psovod nesmí dělat žádné pomocné pohyby a tak se vlastně pes učí cvik špatně. Jen kontrola druhého psovoda, nebo natáčení na kameru odhalí i drobné pohyby a pomoc tělem...

linka

Chtěla bych,aby se naše řady rozšířily... aby přibylo více nadšených psovodů, kteří se budou věnovat výcviku svého psa celoročně, možná se připraví na nějaké zkoušky či závody a snad se některý z nich později dostane i na stupně vítězů v závodech či zkouškách, jako se to povedlo několika našim absolventům.

Přeji všem zažít ten nádherný pocit, že práce nebyla marná a sportovní tým si prožije ty krásné chvíle vítězství.
A když někdo nemá chuť měřit své síly s ostatními a chce pracovat jen tak pro radost a vychovat ze svého pejska dobrého společníka i takoví mají u nás dveře otevřené....

linka

Přijďte se podívat jak náš výcvik probíhá a pak se můžete rozhodnout, zda právě toto je pro Vás to pravé ..... Zveme Vás do našich řad.

linka
poslední aktualizace: 28.07.2017
© Breneva